Skip to main content

Boya Badana Dekorasyonu

İç ve dış mekanlar da zemin hazırlıklarının tamamlanmasının ardından, yüzeyin kişisel zevklere göre seçilen renklere bürünmesine imkan veren, sürüldüğü yüzeyi koruyan ve dekoratif özellik kazandıran kimyasal maddelere ”Boya” denir. Boya hemen hemen tüm malzemelere uygulanabildiği için sanat, tasarım, endüstriyel kaplamalar gibi alanlarda da kullanılmaktadır. Boyalar kullanım alanı ve amaçlarına göre çok değişik özelliklere sahiptir.

Boya Badana Dekorasyonu: Genel Olarak Boyada Aranılan Özellikler

Boyanın aranan özellikleri, kapatıcılık, kolay uygulanabilirlik, fiziksel ve kimyasal dayanıklılık, atmosferik şartlara uygunluk ve dekoratiflik olarak sıralanabilir. Boyanın uygulandığı yüzeyi tamamen kapatması, iki katta yüzeyi kapatması beklenirken, kolay bir uygulama ile iyi bir yüzey görünümü elde edilmesi hedeflenir. Sürtünme, çizilme, silinme ve kimyasal maddelere karşı dayanıklı olması, atmosferik şartlara uygun olması da aranan özellikler arasındadır. Bunların yanında, boyanın uygulandığı yüzeye dekoratif bir görüntü kazandırması da beklentiler arasındadır. Bu nedenle, uygun boya seçimi oldukça önemlidir. Yüzeye uygun boya, astar ve tiner kullanılması önerilir. Aynı markanın ürünlerinin kullanımı da avantaj sağlayabilir. Kaliteli boyaların tercih edilmesi, ucuz ve kalitesiz boyaların kullanımından daha uzun vadede daha karlı olacaktır. Boya seçiminde, ürünün TSE standartlarını taşıyıp taşımadığı, üretici firmanın ISO 9000 belgesine sahip olup olmadığı kontrol edilmelidir. İç ve dış mekanlarda kullanılacak rengin mekana uygunluğu, küçük bir yüzeyde deneme yaparak belirlenebilir.

Boya Badana Dekorasyonu: Biz Boya Dekorasyonunda Neler Yapıyoruz?

Biz boya dekorasyonunda müşterilerimizin renk beğenilerine göre uygulama işlemleri gerçekleştiriyoruz. Müşterilerimizle birlikte çalışarak, evlerinde veya iş yerlerinde farklı boya uygulamaları yaparak dekorasyonlarını yenilemelerine yardımcı oluyoruz. Renklerin psikolojik etkileri ve farklı renk kombinasyonları konusunda müşterilerimizi bilgilendiriyor, böylece seçimlerinde doğru kararı vermelerine yardımcı oluyoruz. Müşterilerimiz için sadece boyama işlemi yapmakla kalmıyor, aynı zamanda uygulama öncesinde hazırlık çalışmaları da gerçekleştiriyoruz. Yüzeylerin temizlenmesi, onarılması ve astarlanması gibi işlemler, boyanın daha kalıcı ve dayanıklı olmasını sağlar. Bizimle çalışarak, müşterilerimizin hayallerindeki dekorasyonu gerçekleştirmelerine yardımcı oluyoruz.

Boya Badana Dekorasyonu işlerini SVS Group Dekorasyon ile emin ellere bırakın.

Projenizi bizimle paylaşın, gerekli işlemlere beraber başlayalım.